معرفی پپکو

شرکت پدیده انرژی پارسیان با نام تجاري پپکو با چشم انداز توليد تجهيزات خاص ابزار دقيق الکترونيک و مکانيک در حوزه انرژی در سال 1391 تاسيس شده است. تمرکز اصلي اين مجموعه به کارگيری دانش فنی، نوآوری، تحقيق و توسعه توليد تجهيزات خاص ابزار دقيق نيوماتيک، هيدروليک و الکترونيک بر پايه فناوري های جديد و منطبق با استانداردهاي جهاني در صنايع نفت، گاز، پتروشيمي و نيروگاهی می باشد.

شرکت پپکو به عنوان يک شرکت دانش بنيان و فناورانه در پارک علم و فناوری خراسان رضوی با ايده محوری ساخت يک دستگاه لاين بريک (Line Break) در شيرهای خودکار خطوط انتقال گاز فشار قوی (LBS) به عنوان نخستين محصول فناورانه شروع به فعاليت نموده است. پپکو به عنوان اولين توليد کننده ای است که موفق به دستيابي دانش فني انواع اکچويتر (عملگر) در اندازه های 4 تا 56 اينچ هم مي باشد.

از مهمترين دستاوردهاي پپکو توليد انواع اکچويتر و بومي سازي ساخت آن مي باشد. تا همين چند سال گذشته طراحي و ساخت انواع اکچويتور در دنيا در انحصار 5 کشور خاص بود. اما پديده انرژی پارسيان توانست با تلاش فراوان و با تکيه بر دانش فني متخصصان داخلي به فناوری ساخت اکچويترها دست يافته و فرآيند توليد آنها را آغاز کند. به گونه ای که از صفر تا صد آنها را کاملا بومی سازی کرده و به عنوان يک محصول ايراني توليد می کند.

علاوه بر اکچويتور پپکو يکي از پيشروترين توليدکنندگان محرک شير در ايران است. اين شرکت به پشتوانه تجارب موسس و مدير عامل آقاي مهندس محمدرضا عابديني و نيروهاي متخصص موفق و مسلط به دانش روز هم اکنون از شرکت های پيشرو در اين زمينه است.

خط مشی پدیده انرژی پارسیان

در پپکو برای اجرایی شدن هر قسمت از برنامه های شرکت پروژه ای تعريف شده و برای هر پروژه چندين برنامه عملياتی و اجرایی کوتاه مدت تدوين شده است. در واقع در تمام سطوح مباني اصول سه گانه تدوين، اجرا و ارزيابی طراحي شده است. و با بررسي، مقايسه و تطبيق عوامل داخلي (نقاط ضعف و قوت) و خارجي (فرصتها و تهديدات) استراتژی رشد برای سطح کل و بخش سازمان و همچنين استراتژی های زير درسطح وظيفه ای در برنامه ريزی استراتژيک در نظر گرفته شده است.

 • تلاش بي وقفه در راستاي ارتقا دائمي تکنولوژي و دانش فني
 • بهره گيري از استاندارد هاي توليد در کلاس جهاني
 • توجه ويژه به تحقيق و توسعه (R&D)
 • تمرکز بر بومي سازي

این شرکت همواره خود را متعهد به ارائه محصولات و خدمات فعال سازي با بالاترين کيفيت به مشتريان خود می داند. بخشی از تعهد پپکو به بالاترين استانداردهاي اخلاقي در شيوه هاي تجاري روزانه ما، نسبت به کارگران، محيط زيست و جامعه گسترده تر، با کسب گواهی نامه های زير شناخته مي شود:

 • ISO 9001 – سيستم مديريت کيفيت
 • ISO 14001 – سيستم مديريت زيست محيطي
 • BS OHSAS 18001 – ارزيابي ايمني و بهداشت شغلي

این ها تنها نمونه ای از گواهینامه های پپکو می باشد. ما در اين شرکت در تدوين برنامه هاي اجرايي براي صرفه جويي در زمان و هزينه، همواره در حال پاسخ به جمله زير هستيم:

چه کاري؟ توسط کدام واحد يا فرد؟ باچه روشي؟ با استفاده از چه منابعي؟ در چه مدتي؟و براي چه نتيجه اي بايد انجام پذيرد؟

محصولات و خدمات پپکو

محصولات شرکت پديده انرژي پارسيان به عنوان مغز متفکر سيستم هاي کنترلي و محافظتي صنايع نفت، گاز، پتروشيمي، نيروگاهي و به صورت ويژه در سيستم هاي خطوط انتقال گاز مي باشد. به طوري که تمام فرمان هاي اتومات و يا دستي توسط آنها به درستي اعمال مي شود.

از جمله خدمات پپکو مي توان به طراحي، توليد، نوسازي، سفارشي‌سازي و تأمين قطعات يدکي و آموزش محصولات زير اشاره کرد.

 • اکچويتر Gas Over Oil با انواع سيستم های کنترل (LBV-ESD-BD-XV)
 • اکچويتر پنوماتيکي و هيدروليکي دابل اکتينگ و سينگل اکتينگ
 • اکچويتر برقي ( MOV) تک فاز و سه فاز
 • پيگ سيگنالر الکترونيک

یکی دیگر از محصولات این شرکت دیتا لاگر است که مشابه خارجی هم ندارد. از دیگر محصولات پپکو می توان به پیگ دیتکتور (Pig Detector) اشاره کرد. نمونه های این محصول به وسیله کشورهای ایتالیا، آلمان و آمریکا تولید می شود. برای مشاهده سایر محصولات تولیدی پپکو به صفحه دیگر محصولات مراجعه نمایید.

بازاراهای اين محصولات شركت هاي تابعه وزرات نفت به صورت بالفعل و وزارت نيرو و شركتهاي خصوصي فعال در حوزه سيستم هاي كنترلي انرژي به صورت بالقوه مي باشد و اولين بازار هدف اين محصول شركت انتقال گاز ايران مي باشد.

راه حل های مهندسی استثنایی پپکو توانایی ما را در ارائه راه حل های کامل و نهايي به مشتريان و همچنين محصولات و خدمات کنترل جريان سفارشي در هر صنعتي که پشتيباني مي‌کنيم، نشان مي‌دهد. از اين رو پديده انرژي پارسيان با تکيه بر دانش فني و تجربه بالا، آمادگي اين را دارد که با توجه به نياز مشتريان کالايي که تاکنون ساخته نشده است را طراحي نموده و بسازد و وارد فرآيند توليد بار اول گردد.

تحقيق و توسعه (R&D)

پپکو اهميت زيادي را براي واحد تحقيق و توسعه خود قائل است و رشد و پيشرفت خود را در رشد واحد R&D خود مي داند. به همین دلیل با ایجاد تشکیلات سازمانی، امکانات آزمایشگاهی، تجهیزات تخصصی و نیروی انسانی متخصص، از توانمندی لازم جهت انجام فعالیت های تحقیقی و توسعه ای برخوردار شده و پروانه تحقیق و توسعه خود را از وزارت صنعت معدن و تجارت (صمت) دریافت کند. پس از آن همه ساله بودجه و برنامه تعيين شده اي براي تحقيق و توسعه شرکت تعيين مي کنیم تا اين حرکت رو به جلو با شتاب بيشتري مسير خود را طي کند.

سخن آخر

نياز ايران به محصولات مورد نياز در صنعت نفت و گاز و پتروشيمي به عنوان يک کشور ثروتمند و سرشار از منايع خداداي بسيار زياد است. به شكلي كه در مرحله ساخت نمونه آزمايشگاهي متقاضي خريد داشته است.

پدیده انرژی پارسیان بر اين باور است که جوانان و متخصصان ايراني مي توانند محصولاتي با کيفيت بالا و قابل رقابت با محصولات خارجي و با قيمتي ارزانتر را توليد نمايند. بر اساس همين باور پا به عرصه صنعت گذاشته تا گامي در حرکت رو به جلو توليد ملي بردارد. به اميد آن روز که علاوه بر تامين نياز داخلي و خودکفا شدن بتوانيم هر چه بيشتر محصولات ساخت ايران را به کشورهاي ديگر نيز صادر کنيم.