بازدید گروه مکانیکال مجتمع فنی فولاد خراسان از شرکت پپکو

باز هم در خدمتی دیگر از پارک علم و فناوری خراسان به شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک، این بار یک هیئت تخصصی از گروه مکانیکال مجتمع فنی فولاد خراسان از شرکت پدبده انرژی پارسیان (پپکو) که یک شرکت دانش بنیان تولیدی نوع 1 می باشد بازدید به عمل آوردند.

مهمترین هدف از این بازدید، ارزیابی کمی و کیفی شرکت پپکو به عنوان یکی از تامین کنندگان داخلی و عضو وندور لیست شرکت فولاد خراسان بود که این ارزیابی ها توسط کارشناسان این شرکت به دقت هر چه تمامتر انجام گرفت. لازم به بیان است که پدیده انرژی پارسیان عضو وندور لیست فولاد خراسان می باشد.

در این جلسه جناب آقای دکتر محمد رضا عابدینی مدیر عامل گروه پپکو، تمام مجموعه را به مهمانان نشان داده و آنها را از نزدیک با چگونگی فرآیند تولید انواع اکچویترهای ساخت داخل و ایرانی با برند پپکو آشنا کردند.

در ادامه این بازدید، نشست و گفتمانی تخصصی و بسیار جذاب در واحد مهندسی شرکت شکل گرفت و پرسش و پاسخ های زیادی رد و بدل شد که باعث آشنایی هر چه بیشتر دو طرف با فعالیت ها و نیازهای طرف مقابل شد.

از آنجا که پدیده انرژی پارسیان تا کنون پروژه های ساخت، تعمیر و تامین فراوانی را برای شرکت های گازی، نفتی و پتروشیمی انجام داده است، به خوبی می تواند از پس برآورده کردن نیازهای شرکت های معدنی و فولادی و به طور کلی ایمیدرو برآید. چرا که سختگیری و حساسیتی که در شرکت های گازی و نفتی وجود دارد زبانزد بوده و در بالاترین حد ممکن قرار دارد.

از این رو بازار صنایع فلزی می تواند بازاری جذاب برای شرکت پپکو می باشد و ورود به حوزه میدرو و ایمیدرو برای این شرکت دانش بنیان می تواند تجربه ای موفق باشد. افزون بر این که به عنوان یک سازنده داخلی و با تجربه می تواند به خوبی تامین کننده قسمتی از نیازهای این بخش از صنعت کشور عزیمان ایران باشد.