حضور چشمگیر پپکو در نمایشگاه نفت گاز پالایش و پتروشیمی تهران

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت گاز پالایش و پتروشیمی تهران، در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار شد. در این نمایشگاه که از ۲۳ تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار شد شرکت های برتر کشور در حوزه نفت گاز و پالایش و پتروشیمی کشور حضور داشتند.

شرکت فناور و دانش بنیان پپکو (پدیده انرژی پارسیان) هم به عنوان یکی از شرکت مستقر در پارک علم و فناوری خراسان حضور چشمگیر و پویایی در این نمایشگاه داشت. به طوری که غرفه این شرکت مورد توجه و استقبال بسیاری از بازدیدکنندگان و غرفه داران قرار گرفت. علاوه بر پپکو شرکت های دیگری هم از پارک علم و فناوری خراسان در این نمایشگاه غرفه داشتند.

نکته جالب توجه این نمایشگاه تنوع بازدیدکنندگان بود. علاوه بر شرکت های نفتی، گازی، پالایشی و پتروشیمی، بازدیدکنندگان زیادی از شرکت های بزرگ فولادی و معدنی و نیروگاهی کشور و هولدینگ های تخصصی این حوزه هم به این نمایشگاه آمدند و از غرفه شرکت پپکو بازدید کردند.

شرکت های شیر(ولو) ساز صنعتی، تامین کننده قطعات فعال در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی و بسیاری از شرکت هایی که شاهرگ اقتصاد ایران هستند گرد هم جمع شده بودند.

موضوع دیگری که در این نمایشگاه جلب توجه می کرد این بود که بازدیدکنندگان عمدتا مدیران عمال و مدیران کل و کارشناسان و سرپرستان واحدهای تخصصی هر مجموعه بودند. افرادی که با نفوذ و تاثیرگذار بودند. علاوه بر این نمایندگان دولتی و سیاسی و مسئولان کشور هم به این نمایشگاه سر زدند. همین موضوع باعث ایجاد تعمالات بسیار سازنده در سطح کلان اقتصادی کشور شده بود.

اتفاقی که قابل پیش بینی نبود این بود که چه شرکت های دانش بنیان توانمندی در سراسر نقاط ایران وجود دارند که در صنعت نفت گاز پالایش و پتروشیمی فعال هستند. به گونه ای که قطعات مورد نیاز این صنایع را در داخل کشور تولید می کنند. موضوعی که همه غرفه داران و بازدیدکنندگان را شگفت زده کرده بود. و البته احساس غرور ملی زیبایی را هم ایجاد می کرد.

امید است در سالی که مزین به نام دانش بنیان است، سهم 4 درصدی شرکت های دانش بنیان در اقتصاد ایران بیش از پیش شده و گام موثری در اشتغال، کارآفرنی، خودکفائی و پیشبرد اهداف کلان اقتصادی ایران برداشته شود.