رونمایی از شرکت اپک به عنوان نخستین شرکت اسپیناف یا زایشی پپکو

شرکت دانش بنیان و فناور پدیده انرژی پارسیان با نام تجاری پپکو موفق شد از اولین شرکت اسپیناف (Spin off) یا زایشی خود رونمایی کند. شرکت اورنگ پارت انرژی کاویان با نام تجاری اپک به عنوان نخستین شرکت اسپین آف گروه صنعتی پپکو کار خود را آغاز کرد.

شرکت اپک (opek) با نگرش و هدف تولید دسته دیگری از محصولات تخصصی پپکو در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و خطوط لوله آب رو نمایی شد. اپک توانست پس از ارائه مدارک و مستندات لازم و عبور از مصاحبه ها و مراحل اداری و فنی، نمره قبولی گرفته و به عنوان عضو پردیس تخصصی انرژی پارک علم و فناوری خراسان رضوی پذیرفته شود.

به طور کلی اسپیناف یا شرکت زایشی به معنی انتقال قسمتی از شرکت ( که می تواند شامل انتقال علم و فناوری از شرکت اصلی ومادر به شرکت اسپین اف باشد) و تاسیس آن به عنوان شرکتی کاملا مستقل می باشد. سهامداران آن هم همان سهامداران شرکت مادر خواهند بود. اما نسبت سهام می تواند متفاوت باشد.

امید است با همت مدیریت توانمند و کارکنان زحمتکش مجموعه صنعتی پدیده انرژی پارسیان (پپکو)، شاهد رشد و شکوفایی شرکت اپک نیز باشیم و سطح بالای رضایتمندی مشتریان در شرکت اپک هم همانند پپکو حرف اول را بزند. همچنین در آینده بسیار نزدیک شاهد شرکت های زایشی دیگری از این مجموعه توانمند باشیم.